Księgarnia przy Fredry


OBCE DIABŁY NA JEDWABNYM SZLAKU

OBCE DIABŁY NA JEDWABNYM SZLAKU

ISBN: 83-61203-09-4
Autor: HOPKIRK P.
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG-Anna Parzymies
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 279

Promocja   

Cena: 20.62 16.50 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Fredry 10.

"Peter Hopkirk, brytyjski dziennikarz, podróżnik, dokumentalista, pracował jako reporter w ITV News i był przez wiele lat głównym reporterem i specjalistą w sprawach Wschodu w "The Times"; nagradzany był prestiżowymi nagrodami za swe wybitne osiągnięcia. Wiele podróżował, głównie w regionach, o których potem pisał w swoich książkach - odwiedził niejednokrotnie Azję Środkową, Rosję (ZSRR), Chiny, Indie, Pakistan, Bliski Wschód. Jego książki zostały przełożone na czternaście języków.
(...) Hopkirka oprócz spraw militarno-dyplomatycznych zafascynowały także zagadnienia kultury i archeologii Azji Środkowej, czego rezultatem są książki: Trespassers on the Roof of the World, o próbach przedarcia się do zamkniętej Krainy Śniegu – Tybetu i jego stolicy Lhasy oraz podejmowanych w tym celu zuchwałych wyprawach, a także Foreign Devils on the Silk Road. The Search for the Lost Cities and Treasures of Chinese Central Asia, o sensacyjnych odkryciach archeologicznych w chińskim Turkiestanie.
(...)
Książka Hopkirka pt. „Obce diabły na Jedwabnym Szlaku. W poszukiwaniu zaginionych miast i skarbów w chińskiej części Azji Środkowej” dotyczy kilkunastu śmiałych wypraw badawczych podjętych przez ekipy z różnych krajów w pierwszej ćwierci XX wieku w rejonie chińskiego Turkiestanu, głównie w miastach-oazach leżących na Jedwabnym Szlaku. Sensacyjne odkrycia, niebezpieczne przygody badaczy, opisy niezwykłych wykopalisk archeologicznych są tematem tej znakomicie napisanej książki."

Zobacz także:

ŹRÓDŁO
ŹRÓDŁO

BIEGAJĄC BOSO
BIEGAJĄC BOSO

MAŁE RĄCZKI
MAŁE RĄCZKI

CO TU PO NAS POZOSTANIE
CO TU PO NAS POZOSTANIE

SMUTNY AMBASADOR
SMUTNY AMBASADOR


KAMIENICA

TAJNY AGENT JAIME BUNDA
TAJNY AGENT JAIME BUNDA

ULECZĘ TWE SERCE
ULECZĘ TWE SERCE

PROJEKT JEDNOROŻEC
PROJEKT JEDNOROŻEC

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0.00 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Nowości
Promocje
Bestsellery