Księgarnia przy Fredry


SPECIAL EDUCATION VOCABULARY IN USE

SPECIAL EDUCATION VOCABULARY IN USE

ISBN: 978-83-7561-935-5
Autor: TREGER A.
Wydawca: Poltext
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 228

Promocja   

Cena: 42.90 32.61 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Fredry 10.

Podręcznik stanowi użyteczną pomoc w zdobywaniu i doskonaleniu sprawności językowych polegających na znajomości słownictwa, biegłości stylistycznej oraz swobodnym i dokładnym rozumieniu dłuższych wypowiedzi z zakresu pedagogiki specjalnej w języku angielskim. Przeznaczony jest nie tylko dla studentów pedagogiki specjalnej, ale także dla studentów powiązanych dyscyplin badawczych i praktycznych, takich jak praca socjalna, psychologia, socjologia, fizjoterapia oraz pielęgniarstwo. Podręcznik został opracowany tak, aby mógł służyć zarówno do nauki w grupie pod opieką lektora, jak i samokształcenia.
Struktura książki i ćwiczeń jest podobna do zastosowanej we wcześniej opublikowanym przez tych samych autorów podręczniku „Psychology Vocabulary in Use. Podręcznik do nauki angielskiej terminologii psychologicznej” (II wydanie, Warszawa 2018, Poltext). Każdy z rozdziałów po tekście wprowadzającym zawiera zestaw ćwiczeń i zadań umożliwiających utrwalenie biegłości językowej w zakresie angielskiej terminologii pedagogiki specjalnej. Ćwiczenia są urozmaicone. Jedne z nich sprawdzają rozumienie tekstu czytanego (pytania typu prawda/fałsz, quizy), inne to zadania wielokrotnego wyboru, ćwiczenia ze słowotwórstwa, dopasowywanie słów do definicji/opisów i zastępowanie wyrażeń z języka potocznego terminami naukowymi. W każdym z tekstów wprowadzających i niektórych ćwiczeniach wytłuszczone zostały terminy mające kluczowe znaczenie dla danej problematyki pedagogicznej.
W książce stosowane są zasady ortografii brytyjskiej (British English). Korzystanie z niej wymaga opanowania kursu General English przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym. Na stronie internetowej wydawnictwa jest dostępne do ściągnięcia gratisowe nagranie audio obszernych fragmentów podręcznika w formie pliku mp3, dokonane przez native speakera.
Anna Treger – anglistka, wykładowca w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka kilku podręczników do nauki języka angielskiego.
Bronisław Treger – profesor na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Zobacz także:

ZABAWA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM PODRĘCZNIK POZIOM 1 TOM 1
ZABAWA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM PODRĘCZNIK POZIOM 1 TOM 1

POLSKI W OBRAZKACH
POLSKI W OBRAZKACH

PISMO JAPOŃSKIE TOM 3
PISMO JAPOŃSKIE TOM 3

TEN, TA, TO
TEN, TA, TO

GRAMATYKA NIEMIECKA Z UWAGAMI KONFRONTATYWNYMI
GRAMATYKA NIEMIECKA Z UWAGAMI KONFRONTATYWNYMI

GRAMATYKA? DLACZEGO NIE !
GRAMATYKA? DLACZEGO NIE !

SUPERSKUTECZNE STRATEGIE OPANOWANIA JĘZYKÓW OBCYCH TWÓJ PRYWATNY COACH
SUPERSKUTECZNE STRATEGIE OPANOWANIA JĘZYKÓW OBCYCH TWÓJ PRYWATNY COACH


GRAMATYKA DLA PRAKTYKA 978-3-9822528-9-6

RUSSKIJ JAZYK 1.1
RUSSKIJ JAZYK 1.1

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0.00 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Nowości
Promocje
Bestsellery